Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Röntgenový nález

Užívateľ:
Počet odpovedí: 2
Dobrý deň, Chcela by som sa opýtať čo znamená nález dextroskolióza LS chrbtice so súhlasnou rotáciou stavcov, pedikla bez lézie, v bočnej projekcii osteochondróza L4-5 a L5-S1, panva symetrická, SI zhyby bez sklerózy, artrotické zmeny I – II. st v oblasti bedrových zhybov. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani Hrnčiarová! Dextroskolióza je vybočenie chrbtice doprava. Osteochondróza je degeneratívne ochorenie medzistavcových platničiek. Takéto platničky sú nižšie pretože stratili vodu a to je dôvod prečo sú aj menej pružné. Artróza je degeneratívne ochorenie kĺbov, u bedrových kĺbov sa bližšie označuje ako koxartróza. Koxartróza má 4 stupne závažnosti, IV. stupeň sa takmer vždy operuje (výmena kĺbu za umelý), III. stupeň sa operuje len za určitých okolností.
Užívateľ:
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Veľmi si cením, že ste si našli čas.