Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Krčná chrbtica - závrate

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, mám 30 rokov a posledných pár mesiacov mávam zdravotné problémy s ktorými chodím k lekárom a snažia sa zistiť, čo mi je (predovšetkým so žalúdkom, závrate, nevoľnosť, bolesť hlavy,...). Momentálne som bola na RTG C chrbtice. Neurologička mi povedala, že mám miernu skoliózu, obvodná lekárka sa vyjadrila, že mám aj výrastky na krčnej chrbtici (ma zaskočila, pretože túto informáciu som od neurologičky neobdržala). Mohla by som sa opýtať na "vysvetlenie nálezu" a možnosti, čo sa s tým dá robiť? "Mierna kyfotizácia v celom C úseku s vrcholom C6 naznač. sin-konv. skoliózu s vrcholom C7 a miernou pozit. rotáciou C5-7 incip. def. spondylóza" Veľmi pekne ďakujem za pomoc a vysvetlenie. Pekný večer prajem, Monika.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, Monika! Prvé 3 krčné stavce majú rozhodujúci vplyv na udržiavanie našej rovnováhy. Ich významnými pomocníkmi sú stredné ucho a mozoček. Preto zdravotné problémy v oblasti 1.-3. krčného stavca napr. funkčné segmentálne blokády spôsobujú svojmu nositeľovi také problémy ako bolesti hlavy v spánkoch a za očami, závraty alebo hučanie v ušiach. Závraty sú často sprevádzané žalúdočnou nevoľnosťou a niekedy aj vracaním. Ťažkosti, na ktoré trpíte by preto mohli byť spôsobené funkčnou poruchou hornej časti krčnej chrbtice. Nález na dolnej časti krčnej chrbtice (kyfóza, skoliózu a rotácia dolných stavcov) naproti tomu Vaše ťažkosti nemôžu dostatočne vysvetliť. S podobnou diskrepanciou sa však v praxi stretávame často. V takýchto prípadoch je rozhodujúci klinický nález t.j. to, čo lekár zistí fyzikálnym vyšetrením a odobratím anamnézy. Problematika závratov, nevoľností a bolestí hlavy je však značne široká a než sa pacient dostane k rehabilitačnému lekárovi, často podstúpi množstvo iných vyšetrení (neurologické, gastroenterologické atď. atď.).