Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Kalcifikát predkolenia

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, mám 17 rokov a vyše 9 rokov sa venujem aktívne futbalu. Už takmer 3 roky mám na predkolení pravej dolnej končatiny kalcifikát. Po vyšetrení pred troma rokmi mi boli odporúčané rázovej vlny, ale môj lekár mi to neodporučil, pretože som vo vývoji. Po troch rokoch problém stále pretrváva a bolesti sú po záťaži stále rovnaké. Podľa USG: Apofýzy tuberositas tibie. norm. utváranie, neporušené, bez fragmentácie, avšak nad nimi plošné kalcifikáty vľavo 12x8x3mm a vpravo 10x8x3mm, v zadnej stene patelárnych ligament, ktoré iritujú synoviálnu výstelku infrapatelárnych búrz, tie naplnené výpotkom viac ľavá, naviac ľavé lig. patelae ľahko zhrubnuté v mieste pospisovaného periostálneho kalcifikátu hypoechogénne, ide o tenovitídu. Moja otázka je aká je možná liečba a s akou prognózou. Ďakujem.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, Adam! Aseptická nekróza kostí inak nazývaná aj Osgood-Schlatterova choroba je pomerne častým ochorením vyskytujúcim sa v puberte alebo adolescencii a vyskytuje sa viac u chlapcov ako u dievčat. Problém vzniká, keď je tréningová záťaž stehnových svalov neprimeraná vzhľadom k veku a telesnej dispozícii športovca. Tréneri, ale väčšinou ani športovci nezohľadňujú rozdielnu výšku, váhu či výkonnosť v konkrétnom veku. Tréningová dávka býva pre všetkých rovnaká, podobne aj požiadavky na výkon a výsledok. To je dôvod postupného preťaženia niektorých svalových úponov (vo Vašom prípade úponu šľachy štvorhlavého svalu stehna), ktoré zo začiatku reagujú bolesťou a opuchom a ak problém pretrváva, organizmus šľachový úpon spevňuje vápnikom a tak vznikajú kalcifikáty. Tie Vaše sú už rozsiahle. Nám sa v liečbe Osgood-Schlatterova choroby osvedčila vysokovýkonná laseroterapia, ktorá priaznivo ovplyvňuje opuch aj bolesť. V chronickom prípade ako je Váš bude potrebných možno aj 20 aplikácií za sebou. Laser však nemôže ovplyvniť kalcifikáty, bolo potrebné použiť ho už pred 3 rokmi ešte na začiatku Vašich problémov. Po ukončení rastu kostí predkolenia (píšťaly) je možné pokúsiť sa o rozpustenie kalcifikátov pomocou rázovej vlny. Žiadna liečba však nebude 100% úspešná ak sa zároveň nebudete venovať strečingu štvorhlavého svalu stehna a to tak, aby ste sa časom pätou dotkli sedacích svalov.