Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Fasciitis plantaris ped. l. dx. chronica

Užívateľ:
Počet odpovedí: 5
Dobrý deň, u ortopéda mi diagnostikovali Fasciitis plantaris ped.I.dx.chron. a následne ma poslali za rehab. lekárkou. Tá mi doporučuje : DDP na ľavú nohu priečne dorsum planta , magnetron na ľavú nohu 7x, biolaser striedavo s US na pätu. Nechápem prečo mi to doporučuje na ľavú nohu, keď ma bolí už 6 mesiacov pravá päta. V pondelok nastupujem na rehab. Prosím je takýto postup správny?
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani Buganová! Vaša liečba, tak ako ju ordinuje Váš rehabilitačný lekár môže byť v liečbe planetárnej fasciitídy úspešná. Samozrejme, že musí byť aplikovaná na nohu, ktorá Vás bolí. Ide teda o zjavný omyl, ktorý budete musieť riešiť buď s fyzioterapeutom, alebo priamo s rehabilitačným lekárom. Toto problém nebude, môžeš sa skôr stať, že sedem procedúr nebude stačiť na vyliečenie, pretože plantárna fasciitída býva mnohokrát ochorenie dosť rezistentné na liečbu. Je možné, že budete potrebovať takýchto procedúr aj podstatne viac. Metódou, ktorá však vedie vždy k úspechu je liečba rázovou (šokovou, pulznou) vlnou. Aj v tomto prípade je však potrebných cca 10 aplikácií.
Užívateľ:
Ďakujem za odpoveď. O rázovej vlne som bola lekárkou informovaná a tiež mi ju doporučovala, ale nakoľko zle znášam bolesť o nej teraz neuvažujem. Čítala som o nej, že je bezbolestná, ale pacienti, (športovci), kt. sa ňou liečia mi ju opisovali ako bolestivú.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Skutočne sa niet čoho báť! Väčšina pacientov sa vyjadrila, že bolesť je podstatne znesiteľnejšia, "príjemnejšia" ako pri ošetrení u stomatológa. Okrem iného dôvodom pri nohe je jej väčšia vzdialenosť od centra vnímania našej bolesti. Pri ošetrení rázovou (šokovou, pulznou) vlnou je navyše charakteristické, že prvotná bolesť sa v priebehu ošetrenia postupne zmenšuje. U stomatológa je to ako všetci dobre vieme, presne naopak. A "čerešničkou na torte" je, že na záver každej aplikácie sa dostaví príjemný, vcelku povznášajúci pocit, že po mnohých týždňoch alebo mesiacoch bolesti sa pacient cíti dobre a bez bolesti môže našľapovať na nohu.
Užívateľ:
Dobrý deň! Ďakujem za odpoveď. Píšete, že týchto procedúr budem potrebovať podstatne viac a sama cítim po 4 dňoch, že asi máte pravdu. Mám možnosť si zvyšok liečby doplatiť. Zo skúsenosti vašich pacientov, čo im najviac pomohlo (okrem rázovej vlny- nechávam to ako úplne krajnú možnosť) ultrazvuk alebo biolaser a koľko asi mi pomôže? Viem, že je to individuálne, ale akú máte skúsenosť? Nina
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Pri liečbe planetárnej fasciitídy v súčasnosti používame staré dobré metódy (ultrazvuk, elektroliečbu, laser) už len zriedkavo. Dôvodom sú vynikajúce výsledky pri ošetrení rázovou (šokovou, pulznou) vlnou. Vo všeobecnosti však platí, že akútne stavy (do 6 týždňov od vzniku) liečime 1-10-timi procedúrami a chronické stavy (trvajúce viac ako 6 mesiacov) 15-20 procedúrami. Pri liečbe chronických prípadov sa niekedy stane, že po dvojtýždňovej prestávke v liečbe pokračujeme a v tomto druhom liečebnom cykle je opäť možné podať až 20 procedúr. Toto sa však stane výnimočne. Platí univerzálne platné pravidlo, že procedúry podávame dovtedy kým nepominie pacientova bolesť a potom ešte +1 alebo +2 a liečbu ukončíme. Recidívy vídavame iba zriedkavo.