Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Fasciitis plantaris ped. l. dx. chronica

Užívateľ:
Počet odpovedí: 5
Dobrý deň, u ortopéda mi diagnostikovali Fasciitis plantaris ped.I.dx.chron. a následne ma poslali za rehab. lekárkou. Tá mi doporučuje : DDP na ľavú nohu priečne dorsum planta , magnetron na ľavú nohu 7x, biolaser striedavo s US na pätu. Nechápem prečo mi to doporučuje na ľavú nohu, keď ma bolí už 6 mesiacov pravá päta. V pondelok nastupujem na rehab. Prosím je takýto postup správny?
Užívateľ:
Ďakujem za odpoveď. O rázovej vlne som bola lekárkou informovaná a tiež mi ju doporučovala, ale nakoľko zle znášam bolesť o nej teraz neuvažujem. Čítala som o nej, že je bezbolestná, ale pacienti, (športovci), kt. sa ňou liečia mi ju opisovali ako bolestivú.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Skutočne sa niet čoho báť! Väčšina pacientov sa vyjadrila, že bolesť je podstatne znesiteľnejšia, "príjemnejšia" ako pri ošetrení u stomatológa. Okrem iného dôvodom pri nohe je jej väčšia vzdialenosť od centra vnímania našej bolesti. Pri ošetrení rázovou (šokovou, pulznou) vlnou je navyše charakteristické, že prvotná bolesť sa v priebehu ošetrenia postupne zmenšuje. U stomatológa je to ako všetci dobre vieme, presne naopak. A "čerešničkou na torte" je, že na záver každej aplikácie sa dostaví príjemný, vcelku povznášajúci pocit, že po mnohých týždňoch alebo mesiacoch bolesti sa pacient cíti dobre a bez bolesti môže našľapovať na nohu.
Užívateľ:
Dobrý deň! Ďakujem za odpoveď. Píšete, že týchto procedúr budem potrebovať podstatne viac a sama cítim po 4 dňoch, že asi máte pravdu. Mám možnosť si zvyšok liečby doplatiť. Zo skúsenosti vašich pacientov, čo im najviac pomohlo (okrem rázovej vlny- nechávam to ako úplne krajnú možnosť) ultrazvuk alebo biolaser a koľko asi mi pomôže? Viem, že je to individuálne, ale akú máte skúsenosť? Nina
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Pri liečbe planetárnej fasciitídy v súčasnosti používame staré dobré metódy (ultrazvuk, elektroliečbu, laser) už len zriedkavo. Dôvodom sú vynikajúce výsledky pri ošetrení rázovou (šokovou, pulznou) vlnou. Vo všeobecnosti však platí, že akútne stavy (do 6 týždňov od vzniku) liečime 1-10-timi procedúrami a chronické stavy (trvajúce viac ako 6 mesiacov) 15-20 procedúrami. Pri liečbe chronických prípadov sa niekedy stane, že po dvojtýždňovej prestávke v liečbe pokračujeme a v tomto druhom liečebnom cykle je opäť možné podať až 20 procedúr. Toto sa však stane výnimočne. Platí univerzálne platné pravidlo, že procedúry podávame dovtedy kým nepominie pacientova bolesť a potom ešte +1 alebo +2 a liečbu ukončíme. Recidívy vídavame iba zriedkavo.
Užívateľ: rehabadmin
Pri liečbe planetárnej fasciitídy v súčasnosti používame staré dobré metódy (ultrazvuk, elektroliečbu, laser) už len zriedkavo. Dôvodom sú vynikajúce výsledky pri ošetrení radiálnou rázovou (šokovou, pulznou) vlnou. Vo všeobecnosti však platí, že akútne stavy (do 6 týždňov od vzniku) liečime 1-10-timi procedúrami a chronické stavy (trvajúce viac ako 6 mesiacov) 15-20 procedúrami. Pri liečbe chronických prípadov sa niekedy stane, že po dvojtýždňovej prestávke v liečbe pokračujeme a v tomto druhom liečebnom cykle je opäť možné podať až 20 procedúr. Toto sa však stane výnimočne. Platí univerzálne platné pravidlo, že procedúry podávame dovtedy kým nepominie pacientova bolesť a potom ešte +1 alebo +2 a liečbu ukončíme. Recidívy vídavame iba zriedkavo. V súčasnosti na našej klinike používame hlboko pôsobiacu ultramodernú fokusovanú (mimotelovú, extrakorporálnu) rázovú šokovú vlnu.