Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesti chodidiel

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, mám už niekoľko rokov problém s boľavými chodidlami. V poslednej dobe sa vyostruje bolesť pod palcom a druhým prstom (na obidvoch nohách - chodidlách). Každý krok ma bolí. Nebola som s tým ešte u lekára, ale cítim, že je asi potrebný lekársky zákrok. Pri tanci aj chôdzi mám bolesť. Bolesti mám aj v oblasti chrbtice, drieku, kĺby, prsty na rukách. Mám 48 rokov, nadváhu. Rada by som sa dala do poriadku. Vedeli by ste mi poradiť, pripadne pomôcť? Veľmi pekne ďakujem :-).
Užívateľ: rehabadmin
Dobrý deň, pani Hromcová! Bolesť pod prstami na nohách býva označovaná ako Mortonova choroba. Ide o bolesť hlavičiek záprstných kostí, ktorá je spôsobená zníženou priečnou klenbou nohy - tzv. priečne plochou nohou. Nadváha navyše zvyšuje tlak na nožnú klenbu a celý stav zhoršuje. Bolesť z postihnutého miesta sa potom často šíri do päty, členka a pokiaľ tento stav trvá dlho (mesiace, roky), môže byť tiež dôvodom bolestí driekovej chrbtice. Bolesti prstov na rukách však s popísaným problémom nesúvisia. V liečbe Mortonovej choroby veľmi dobré výsledky prináša liečba laserom alebo radiálnou rázovou vlnou. Väčšinou takto dokážeme pacienta zbaviť bolestí na dlhú dobu. V súčasnosti na našej klinike používame ultramodernú fokusovanú (extrakorporálnu, mimotelovú) rázovú šokovú vlnu. V liečbe i prevencii však majú veľkú dôležitosť aj podporné prostriedky pre korekciu priečne plochej nohy ako trvalé nosenie ortopedických vložiek, ortopedických sandálov, korekčných srdiečok do topánky a pod. Niekedy je nutná korekčná operácia plochej nohy a vbočeného palca (hallux valgus)