Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesti pravej ruky

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý deň, som 19 ročná študentka Pedagogickej fakulty UKF a hoci od začiatku semestra uplynuli len 4 týždne už mám problémy s telesnou výchovou. Na každej hodine hráme bedminton a hodiny telesnej máme 4krát do týždňa. Hráme vždy bez rozcvičenia načo som nebola zvyknutá. Po 1. týždni sa mi objavila bolesť svalu pri ramene a celého ramena, ktorá po 3 dňoch pominula, ale aj odvtedy ma pravidelne bolí celá pravá ruka aj keď nie tak intenzívne. Najväčšiu bolesť cítim v oblasti pleca ale aj v predlaktí, resp. svalové bolesti okolo pleca. Skúšala som striedať ruky (pravú a ľavú), ale to mi nejde vôbec. Ako môžem prosím Vás zmierniť svoje bolesti? Tabletky zbytočne nechcem brať. Ďakujem za odpoveď! Petra B.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, Petra B.! Plece je najvoľnejší guľový kĺb v našom tele s veľmi plytkou kĺbnou jamkou, čo nám umožňuje vykonávať rotačné aj iné pohyby vo veľkom rozsahu. Stačí zakrúžiť hornou končatinou v priestore a hneď je jasné o čom je reč. Veľký rozsah pohybu v plytkej kĺbnej jamke je výhodou, ktorá je ale podmienená zvýšenou náročnosťou na pevnosť a pružnosť väziva a svalov v okolí takéhoto kĺbu. To je hlavný dôvod, prečo plece často podlieha rôznym poraneniam. Nepíšete, či Vás plece bolí na jeho prednej či zadnej strane, ale vzhľadom k povahe bedmintonu je možné očakávať poranenie bicepsu alebo tricepsu v mieste ich odstupu. Bolesť potom charakteristicky vyžaruje v pozdĺžnej osi svalu smerom k lakťu alebo až do predlaktia. V prípade akútneho poškodenia t.j. do 6 týždňov od vzniku ťažkostí je najefektívnejším postupom ochladzovanie bolestivého miesta ľadom (kryovreckom) cez opozitum t.j. cez froté uterák alebo cez odev 4x denne po 10 minút (nie dlhšie). Ľad sa nikdy neprikladá priamo na kožu, hrozí jej poškodenie. Účinok liečby môžete ešte zvýšiť aplikáciou antireumatických gélov 2x denne (Fastum gel, Ibalgin gel, Voltaren gel, Veral gel atď.). Ak bolesť neustúpi ani po 3 dňoch takejto starostlivosti, budete zrejme musieť vyhľadať pomoc rehabilitačného lekára, ortopéda alebo traumatológa.