Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

Bolesti chrbtice

Užívateľ:
Počet odpovedí: 3
Prosim vas o radu.Mam bolesti krcnej a hrudnej chrbtice, dlhu dobu,ale pol roka su bolesti velmi intenzivne .Bola som na MR,ale u neurologa este nie,tak neviem na com som.Popisuju C 5-6 medialna protuzia disku,AP 2 mm,s tlakom na duralny vak spredu,rezidual.sirka spin.kanala v AP smere 9mm.Th 6-7 mediokranialna extruzia disku,AP 6mm,CC 9mm,s tlakom na duralny vak spredu,rezid.sirka spin. knala 10mm.Mam 44 rokov doteraz som sa liecila 3 mesice lieky,rehab.,ale zlepsenie ziadne.Prosim aspon o kratke zhodnotenie.Dakojem.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani Ondríková! Na začiatku by asi bolo dobré, keby ste sa dozvedeli, že medzistavcová platnička môže byť poškodená v 4 stupňoch závažnosti: 1).Bulging disk vzniká ako následok oslabenia cirkulárneho prstenca, ktorý ohraničuje gelovité jadro platničky. Väčšinou nespôsobuje útlak nervových koreňov. 2).Protrúzia je vyklenutie jadra platničky od 1 do 4 mm (v oblasti C5/6 u Vás 2 mm), za určitých okolností môže tlačiť na nervové korene 3).Hernia znamená vyklenutie jadra platničky od 5 do 10 mm, často utláča nervové korene a spôsobuje pacientovi rôzne veľkú bolesť 4).Extrúzia je stav, kedy celé gelovité jadro platničky opustí svoje pôvodné lôžko, takmer vždy utláča nervové korene a spôsobuje bolesť. Extrúziu je často potrebné riešiť neurochirurgicky. Vy máte extrúziu medzi 6. a 7. hrudným stavcom, čo je veľmi neobvyklé miesto. Hrudná chrbtica je vôbec veľmi neobvyklé miesto pre herniácie platničiek. Nemali ste úraz hrudnej chrbtice? O miere útlaku a veľkosti ťažkostí dobre vypovedá aká časť miechového kanála je vyskočenou platničkou zúžená. Miechový kanál v krčnej chrbtici je široký 13 mm (u Vás zostalo voľných 9 mm), v hrudnej oblasti je široký 14 mm (u Vás zostalo voľných 10 mm) a v driekovej oblasti má šírku 15 mm. Všetky tieto informácie je potrebné komparovať s klinickým nálezom t.j. s tým čo zistí neurológ alebo rehabilitačný lekár pri vyšetrení. Klinické vyšetrenie je dôležitejšie ako MR alebo CT, lebo klinickým vyšetrením sa dá zistiť ako sa vyskočená platnička správa pri jednotlivých pohyboch (predklon, záklon, úklony) a pod. Pri MR pacient leží v tuneli a nehýbe sa!
Užívateľ:
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď, pýtali ste sa či som nemala úraz hrudnej chrbtice, nie nemala.Prosim dá sa to poriesit cvičením alebo to treba operovať. Bolesti mám stále. Ďakujem.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Bohužiaľ na diaľku, bez vyšetrenia Vám nedokážeme poradiť. Na tomto mieste musíme zopakovať nasledujúce: Všetky tieto informácie je potrebné komparovať s klinickým nálezom t.j. s tým čo zistí neurológ alebo rehabilitačný lekár pri vyšetrení. Klinické vyšetrenie je dôležitejšie ako MR alebo CT, lebo klinickým vyšetrením sa dá zistiť ako sa vyskočená platnička správa pri jednotlivých pohyboch (predklon, záklon, úklony) a pod. Napr. ak by mal byť Váš zdravotný stav riešený operáciou, neurochirurg by sa na základe Vášho vyšetrenia a zhodnotenia výsledkov musel rozhodnúť, či operovať krčnú alebo hrudnú chrbticu. Rehabilitačný lekár zase musí zvážiť, či by Vám rehabilitácia mohla pomôcť. Dôležité je pritom vedieť, že rehabilitácia je podstatne širší pojem ako cvičenie.