Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Spýtajte sa nás…

Na tomto mieste sa môžete opýtať lekára na Vaše zdravotné problémy.

  • Otázky sú zverejnené až po schválení administrátorom. O ich schválení, aj o odpovedi budete upozornený na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii
  • Pri otázke nebude zverejnené Vaše meno, ani e-mailová adresa, zobrazí sa iba Vaša prihlasovacia prezývka (používateľské meno)
Pre položenie otázky musíte byť prihlásený.

prasknuta platnička

Užívateľ:
Počet odpovedí: 1
Dobrý den, prosím vas,je potrebná operácia na moju diagnozu,pripadne čo m idoporučujete,ked operacia vo vašom centre, akeho druhu by bola. MR :Deformujuca spondyloza LS. ploché dorzalne protruzie diskov L3/4/5. Paramedialna pravostranna, sekvestrovana kaudalne migrovana extruzia disku L5/S1. Spondylartropatia facetov L3-S1, kombinovaná spinálna stenóza L3-5,sec. Od 16. juna beriem infuzie,lieky,rehabilitacie - magnet,elektroliecba - 10 krat, 7 krat reboc, napriek tomu mam velke bolesti v pravej nohe od sedacieho po clenok,palenie, pichanie v zadnej časti nohy,ale silne bolesti. Je obdobie ked si nohu necitim, ale chodim,pracujem,aj ked to nie je plnohodnotne fungovanie. Dakujem pekne za odpoved.
Užívateľ: Mediren Spinálne centrum
Dobrý deň, pani Czaková! Spinálne centrum Mediren v Poprade je rehabilitačné pracovisko. Operáciu môžete podstúpiť len na niektorom z neurochirurgických oddelení (Bratislava, Nové Zámky, Banská Bystrica, Košice, Ružomberok). Po operácii platničky musí nasledovať intenzívna viactýždňová rehabilitácia a pre pacienta je veľmi dobré ak je rehabilitovaný aj pred samotnou operáciou. Spinálna stenóza t.j. zúženie chrbticového kanála je dôvodom prečo Vám aj menej závažné vyskočenie platničky spôsobuje veľké ťažkosti. Najzávažnejší nález, ktorý možno bude riešený operatívne je na poslednej platničke medzi 5. driekovým a 1. krížovým stavcom (L5/S1). Extrúzia znamená, že jadro platničky v tomto mieste úplne opustilo svoje lôžko medzi stavcami a spôsobuje značný útlak priľahlých nervov. V Spinálnom centre Mediren máme takú skúsenosť, že aj tie najťažšie bolestivé stavy je možné konzervatívnou liečbou pozitívne ovplyvniť. Nie je pritom dôležité, či ste dostali nejakú procedúru 7x alebo 10x. Je však veľmi dôležité, či Váš zdravotný stav tieto procedúry aspoň trochu zlepšili. Pretože ak áno, je to dobré znamenie a v liečbe je nevyhnutné pokračovať. Je pritom jedno, či budete potrebovať 20, 30 či viac procedúr. Podľa toho ako popisujete svoje ťažkosti, mali by ste sa liečiť na PN-ke alebo v nemocnici. Je veľmi nerozumné pokračovať v práci alebo v činnosti, ktorá Váš zdravotný stav udržuje alebo zhoršuje. Dôvodom je, že extrúzia platničky L5/S1 môže spôsobiť aj závažné komplikácie v podobe tzv. "syndrómu kaudy equiny" ako poruchy (až zastavenie) močenia, problémy s vylučovaním stolice a pod. Ide o závažnú komplikáciu, ktorá musí byť najneskôr do 24 hodín zoperovaná!